Kontakt

Bartosz Podolski
tel. kom. (+48) 790 635 066
tel. kom. (+48) 667 571 900
biuro@opiekagroby.eu
NIP 9562111407


« powrót
Historia

pierwsze logo opieka nad grobami

Pomysł na założenie własnej firmy zajmującej się opieką nad grobami narodził się podczas wakacyjnego wolontariatu w Niemczech w 2006 roku.  Kolejny rok był czasem burzy mózgów – jak dostosować tak specyficzną branżę do polskich realiów. Po rozplanowaniu działań postanowiłem  sprawdzić czy i jak mój pomysł sprawdzi się w praktyce, a w przypadku zainteresowania takimi usługami otworzyć własną firmę świadczącą usługi opieki nad grobami.

Świetną okazją ku temu stał się okres poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych w 2007 roku. Wspólnie  z grupą znajomych przeprowadziłem akcję marketingową, podczas której rozdawaliśmy ulotki informujące o usłudze sprzątania grobów.  Liczyłem, że głównymi odbiorcami oferowanych usług będą osoby przyjezdne, do których zresztą taka usługa była przede wszystkim kierowana. Przyszła jednak zima i klienci zapadli w głęboki sen zimowy, a mnie przyszło zastanowić się co zrobić dalej, aby urzeczywistnić swój pomysł.

Doskonałym ku temu sposobem wydał mi się konkurs na biznes plan ogłoszony na całą Polskę. W ogólnopolskim zasięgu mój lokalny pomysł nie dał rady rozwinąć skrzydeł.

Ale ponieważ co nas nie zabije to nas wzmocni, a porażki motywują do jeszcze większego wysiłku, logo opieka nad grobamipostanowiłem wystartować w podobnym konkursie o zasięgu lokalnym ogłoszonym przez toruńskie Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Tym razem znalazłem się  w gronie 12 laureatów, którzy zdobyli specjalną pomoc w prowadzeniu własnego biznesu.

W czerwcu 2008 roku na oficjalnej gali podpisałem umowę z AIP, a także udzieliłem wywiadów dla Teraz Toruń oraz telewizji TVToruń. Informacje o mojej firmie pojawiły się również na łamach lokalnych gazet: Nowości, Expressu Bydgoskiego, Gazety Pomorskiej. Zainteresowanie prasy przyczyniło się do zamian w mentalności ludzi oraz bardziej otwartego podejścia do korzystania ze świadczonych przez moją firmę usług.

W lipcu 2008 roku pojawił się pierwszym klient, notabene mieszkający na terenie Torunia, z którym współpracuję po dzień dzisiejszy.Kolejne lata to intensywny rozwój firmy – zarówno pod względem liczby pozyskiwanych klientów jak i zakresu świadczonych usług. W chwili obecnej moimi klientami są nie tylko osoby mieszkające w Toruniu czy okolicy, ale również przebywający na stałe poza granicami Polski.Firma rozwinęła się na tyle, że przyszedł czas aby wyjść spod ochronnego parasola AIP i rozpocząć  pracę na własny rachunek.

9 marca 2012 roku otworzyłem firmę podolskiisyn Bartosz Podolski, której marką stała się opiekagroby.eu

najnowsze logo opieka nad grobamiPrzy okazji  tak dużych zmian nadszedł również czas na rebranding. Dlatego, jak zapewne Państwo zauważyliście przygotowaliśmy nową stronę internetową. Zmianie uległo również logo firmy, dzięki czemu uzyskało bardziej nowoczesny charakter.

Specjalnie dla naszych Klientów został również przygotowany profil naszej firmy na facebooku pod adresem:  www.facebook.com/opiekagroby.eu, do którego polubienia serdecznie zapraszamy. Będzieci mogli Państwo znaleźć na nim nie tylko wszystkie informacje o nowościach ale również specjalne kupony rabatowe.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia dalszej historii !!

opiekagroby.eu
facebook.com/opiekagroby.eu

Copyright © 2021 podolskiisyn Bartosz Podolski
Newsletter